Senarai Penuh Calon Barisan Nasional | Nama-nama calon BN PRU 13 Setakat Ini

Posted by MELANAU BLOGGER

Berikut adalah antara calon-calon Barisan Nasional yang dikeluarkan hari ini. Senarai lain akan di keluarkan dari masa ke semasa.

Wilayah Persekutuan

(Parlimen)
P 114 Kepong Datuk Chandrakumanan Arumugam
P 115 Batu Dr Dominik Lau hoe Chai
P 116 Wangsa Maju Datuk Dr. Shafei Abdullah
P 117 Segambut Jayanthi Devi Balaguru
P 118 Setiawangsa Datuk Ahmad Fauzi Zahari
P 119 Titiwangsa Datuk Johari Abdul Ghani
P 120 Bukit Bintang Frankie Gan Joon Zin
P 121 Lembah Pantai Datuk Raja Nong Chik Raja Zainal Abidin
P 122 Seputeh Nicole Wong Siaw Ting
P 123 Cheras Teoh Chee Hooi
P 124 Bandar Tun Razak Tan Kok Eng
P 125 Putrajaya Datuk Seri Tengku Adnan Tengku Mansor
P 166 Labuan Rosman Isli

Selangor

(Parlimen)
P 092 Sabak Bernam Mohd Fasiah Bin Mohd Fakeh
P 093 Sungai Besar Noriah Binti Kasnon
P 094 Hulu Selangor P. Kamalanathan
P 095 Tanjong Karang Datuk Seri Noh Omar
P 096 Kuala Selangor Irmohizam Bin Ibrahim
P 097 Selayang Lim Siang Chai
P 098 Gombak Raman Bin Ismail
P 099 Ampang Rozaidah Binti Talib
P 100 Pandan Lim Chin Yee
P 101 Hulu Langat Adzhaliza Binti Mohd Nor
P 102 Serdang Yap Pian Hon
P 103 Puchong A Kohilan Pillay A/L Gappu
P 104 Kelana Jaya Loh Seng Kok
P 105 Petaling Jaya Selatan Sheah Kok Fah
P 106 Petaling Jaya Utara Chew Hoong Ling
P 107 Subang Pakas Rao A/L Applanaidoo
P 108 Shah Alam Zulkifli Nordin
P 109 Kapar Sakthivel A/L Alagappan
P 110 Klang Teh Kim Poo
P 111 Kota Raja Murugesan A/L Sinnandavar
P 112 Kuala Langat Sharuddin Bin Omar
P 113 Sepang Mohd Zin Bin Mohamed

(DUN)
N1 Sungai Air Tawar Kamarol Zaki Bin Hj Abdul Malik
N2 Sabak Abdul Halim Bin Udin
N3 Sungai Panjang Budiman Bin Zohdi
N4 Sekinchan Kek Seng Hooi
N5 Hulu Bernam Rosni Binti Sohar
N6 Kuala Kubu Baharu Ooi Hui Wen
N7 Batang Kali Mat Nadzari Bin Ahmad Dahalan
N8 Sungai Burong Mohd Shamsudin Bin Lias
N9 Permatang Sulaiman Bin Hj Abdul Razak
N10 Bukit Melawati Jakiran Bin Jacomah
N11 Ijok Parthiban A/L Karuppiah
N12 Jeram Amiruddin Bin Setro
N13 Kuang Abdul Shukur Bin Idrus
N14 Rawang Lee U Yew
N15 Taman Templer Subahan Bin Kamal
N16 Batu Caves Rawisandran A/L Narayanan
N17 Gombak Setia Said Anuar Bin Said Ahmad
N18 Hulu Kelang Abdul Rahim Pandak Bin Pandak Kamarudin
N19 Bukit Antarabangsa Mohamad Nadzim Bin Ibrahim
N20 Lembah Jaya Baderisham Bin Jolly
N21 Chempaka Mohd Faizal Bin Sufar
N22 Teratai Liew Pok Boon
N23 Dusun Tua Ismail Bin Sani
N24 Semenyih Johan Bin Abd Aziz
N25 Kajang Lee Ban Seng
N26 Bangi Mohd Zaidi Bin Md Zain @ Zakaria
N27 Balakong Lai Kwong Choy
N28 Seri Kembangan Chin Toong Kang
N29 Seri Serdang Mohamad Yusof Bin Mohamed Yassin
N30 Kinrara Wong Hock Aun
N31 Subang Jaya Gan Meng Foo
N32 Seri Setia Tengku Rethwan Bin Tengku Mansor
N33 Taman Medan Ab. Wahab Bin Ibrahim
N34 Bukit Gasing Juan Sei Chang
N35 Kampung Tunku Chong Seng Foo
N36 Damansara Utama Lim Choon Kin
N37 Bukit Lanjan Chong Tuck Chew
N38 Paya Jaras Muhammad Bushro Bin Mat Johor
N39 Kota Damansara Halimaton Saadiah Binti Bohan
N40 Kota Anggerik Mohd Yusof Bin Din
N41 Batu Tiga Ahmad Nawawi Bin M.Zin
N42 Meru Sulaiman Bin Ahmad
N43 Sementa Md Ghazali Bin Md Amin
N44 Sungai Pinang Lee Sew Chee
N45 Selat Kelang Faisal Bin Yahya
N46 Pelabuhan Klang Nasaruddin Bin M Zin
N47 Pandamaran Ching Eu Boon
N48 Kota Alam Shah Maglin Dennis D’Cruz
N49 Seri Andalas Mohan A/L Thangarasu
N50 Sri Muda Mohd Abdul Raof Bin Mokhtar
N51 Sijangkang Zurihan Bin Yusop
N52 Telok Datok Tang Cheng Chai
N53 Morib Hasiman Bin Sidom
N54 Tanjong Sepat Nisman Bin Yusof
N55 Dengkil Shahrum Bin Mohd Sharif
N56 Sungai Pelek Ng Chok Sin



Negeri Sembilan

PARLIMEN

P126 Jelebu Zainuddin Hj Ismail
P127 Jempol Tan Sri Md Isa Md Samad
P128 Seremban Dato Dr Yaw Chiang Yau
P129 Kuala Pilah Dato Hasan b Malik
P130 Rasah Encik Teow Eng Kian
P131 Rembau Khairy Jamaluddin
P132 Telok Kemang Dato V S Moghan
P133 Tampin Dato Sri Shaziman b Abu Mansor

DUN

N01 Chennah Encik Siow Fu Weng
N02 Pertang Dato Jalaluddin Alias
N03 Sungai Lui Encik Mohd Radzi Md Ali
N04 Klawang Dato Yunus bin Rahmat
N05 Serting Dato Shamsul Kahar
N06 Palong Dato Lilah b Yasin
N07 Jeram Padang Manikam a/l letchumanan
N08 Bahau Dr Yee Mi Fao
N09 Lenggeng Dato Ishak b Ismail
N10 Nilai Encik Gan Chi Liau
N11 Lobak Encik Titan Ho
N12 Temiang Encik Lee Kee Chong
N13 Sikamat Puan Wan Salawati b Abdullah
N14 Ampangan Tuan Hj Abu Ubaidah
N15 Juaseh Dato Md Radzi
N16 Seri Menanti Dato Abdul Samad Ibrahim
N17 Senaling Dato Ismail b Lasim
N18 Pilah Dato Norhayati bt Omar
N19 Johol Ustaz Md Fadzil Abu Kassim
N20 Labu Dato Hashim b Rosli
N21 Bukit Kepayang Puan Wong Fui Fong
N22 Rahang Puan Julia Wong Pek Lim
N23 Mambau Dato Yow Cok Tai
N24 Senawang Encik David chung Wei Hei
N25 Paroi Encik Mohd Ghazali Abd Wahid
N26 Chembong Dato Zaiful Bahari Idris
N27 Rantau Datuk Seri Mohamad Hassan
N28 Kota Dato Dr Said Awaluddin
N29 Chuah Dato Sri Dr Lim Chi Fui
N30 Lukut Encik Vincent Yong
N31 Bagan Pinang Tuan Hj Khairuddin Tun Abu Bakar
N32 Linggi Encik Abdul Rahman b Redza
N33 Port Dickson Dr Tanaletchmy
N34 Gemas Encik Abdul Razak b Said
N35 Gemencheh Encik Mohd Isham b Nizar
N36 Repah Encik Yap Siong Fook

NEGERI PERAK

GERIK – DATO’ HASBULLAH OSMAN
N.01 PENGKALAN HULU – AZNIL IBRAHIM
N.02 TEMENGGOR – SALBIAH MOHAMED

LENGGONG – DATO’ SHAMSUL ANUAR NASARAH

N.03 KENERING – DATO MOHD TARMIZI HJ IDRIS
N.04 KOTA TAMPAN – DATO’ SAARANI MOHAMAD

LARUT – DATO’ HAMZAH ZAINUDDIN

N.05 SELAMA – DATO’ MOHD DAUD MOHD YUSOF
N.06 KUBU GAJAH – HASBULLAH ALIAS
N.07 BATU KURAU – DR MOHD AMIN ZAKARIA

PARIT BUNTAR – MOHD GHADAFFI

N.08 TITI SERONG – ABU BAKAR MAT ALI
N.09 KUALA KURAU – MOHD SALLEH MAT DISA

BAGAN SERAI – DR NOR AZMI GHAZALI

N.10 ALOR PONGSU – DATO’ SHAM MAT SAAD
N.11 GUNUNG SEMANGGOL – ZULKARNAIN BIN ISMAIL
N.12 SELINSING – SHAHARUDDIN BIN AHMAD

BUKIT GANTANG – DATO’ ISMAIL SAFIAN

N.13 KUALA SEPETANG – LOH SWEE ENG
N.14 CHANGKAT JERING – DATO’ ROSLI HUSIN
N.15 TRONG – DR ZABRY ABDUL WAHID

TAIPING – DATO’ TAN LIAN HOE

N.16 KAMUNTING – DATO’ MOHD ZAHIR BIN ABDUL TALIB
N.17 POKOK ASAM – DATO’ HO CHENG WANG
N.18 AULONG – SOO KAY PENG

PADANG RENGAS – DATO’ SERI MOHD NAZRI ABDUL AZIZ

N.19 CHENDEROH – ZAINON MOHD NOOR
N.20 LUBUK MERBAU – DATO’ SITI SALMAH MAT SUJAK

SUNGAI SIPUT – DATO’ SK DEVAMANY

N.21 LINTANG – DATO’ DZULKIFLY HJ HARUN
N.22 JALONG – LIEW YEU AW

TAMBUN – DATO’ SERI AHMADHUSNI HANADZLAH

N.23 MANJOI – MOHD ZIAD DATO HJ MOHD ZAINAL
N.24 HULU KINTA – DATO’ AMINUDDIN HJ MAT HANAFIAH

IPOH TIMOR – CATLINE WONG MEI YEN

N.25 CANNING – CYLIN TEI WEI LONG
N.26 TEBING TINGGI – TONY FOO BON CHEW
N.27 PASIR PINJI – DATO’ KONG FAH CHONG

IPOH BARAT – DR. CHENG WEI YEE

N.28 BERCHAM – LIEW WEI SHANG
N.29 KEPAYANG – CHANG KONG ONG
N.30 BUNTONG – SILVARAJ A/L CHANDRAN

BATU GAJAH – LOH TENG TAK

N.31 JELAPANG – MORGAN AL/ SUBRAMANIAM
N.32 MENGLEMBU – LOW GAH YAN
N.33 TRONOH – LIP TZE CHAI

KUALA KANGSAR DATO’ WAN MOHD KHAI-RIL

N.34 BUKIT CHANDAN – MASLIN SHAM RAZMAN
N.35 MANONG – MOHD KAMIL DATO SHAFIE

BERUAS – DATO’ CHANG KO YOUN

N.36 PENGKALAN BAHARU – DATO’ ABDUL MANAF YASSIN
N.37 PANTAI REMIS – FOH SIOW YUN

PARIT – DATO’ MOHD ZAIM ABU HASSAN

N.38 BELANJA – MOHD NIZAR ZAKARIA
N.39 BOTA – DATO’ NASARUDDIN HASHIM

KAMPAR – DATO’ LEE CHEE LEONG

N.40 MALIM NAWAR – CHANG BO CHIANG
N.41 KERANJI – DANIEL WA WAI HOU
N.42 TUALANG SEKAH – NOLEE ASHILIN DATO’ MOHD RADZI

GOPENG – DATO’ TAN CHI MENG

N.43 SUNGAI RAPAT – DATO’ HAMIDAH OSMAN
N.44 SIMPANG PULAI – DATO’ CHANG KO YUN
N.45 TEJA – YUE SAW KAM

TAPAH – DATO’ M. SARAVANAN

N.46 CHENDERIANG – DATO’ DR MAH HAN SON
N.47 AYER KUNING – DATO’ SHAMSUDDIN ABU HASAN

PASIR SALAK – DATO’ TAJUDDIN ABDUL RAHMAN

N.48 SUNGAI MANIK – DATO’ ZAINOL FADLI PAHARUDDIN
N.49 KAMPUNG GAJAH – ABDULLAH FAUZI AHMAD RAZALI

LUMUT DATO’ SERI KONG CHONG HA

N.50 SITIAWAN – TIM KAI FOOK
N.51 PASIR PANJANG – RASHIDI IBRAHIM
N.52 PANGKOR – DATO’ SERI ZAMBRY ABDUL KADIR

BAGAN DATOH – DATO’ SERI ZAHID HAMIDI

N.53 RUNGKUP – DATO’ SHAHROL ZAMAN YAHYA
N.54 HUTAN MELINTANG – SUBRAMANIAM A/L RAMANI

TELUK INTAN – DATO’ MAH SEW KEONG

N.55 PASIR BEDAMAR – DATO’ M. KEYVEAS
N.56 CHANGKAT JONG – MOHD AZHAR JAMALUDDIN

TANJUNG MALIM – DATO’ ONG KA CHUAN

N.57 SUNGKAI – GOH KIM SWEE
N.58 SLIM – DATO’ KHUSHAIRI ABDUL TALIB
N.59 BEHRANG – DATO’ RUSNAH KASSIM
by SAIFULLAH MUSTAFA 12:50 PM

MELAKA

P- Jasin Datuk Ahmad Hamzah
N-Merlimau Roslan Ahmad
N-Rim Datuk Ghazale Mohamad
N-Sg Rambai Datuk Hassan Rahman
N-Serkam Zaidi b Atan
N-Bemban Ng Choon Too

P-Kota Melaka Wee Kok Wah
N-Kesidang Lim Eng Teck
N-Kota Laksamana Datuk Chiew -PPP
N-Duyong Datuk Gan Tian Loo
N-Telok Emas Datuk Latiff Thamby Chik
N-Bandar Hilir Lee Swan Choo

P-Alor gajah Datuk Koh Nai Kwang
N-Rembia Norpipah Abdol
N-Gadek Mahadevan
N-Machap Lai Meng Chong
N-D. Tunggal Wahab Latiff
N-Asahan Abd Ghaffar Atan

P-Tangga Batu Datuk Dr Abu Bakar Md Diah
N-Krubong Lim Guan Ho
N-Paya Rumput Sazali
N-Pantai Kundor Abd Rahman Karim
N-Sg Udang Datuk Wira Idris Haron

P-M.Tanah Mas Emeryati
N-Taboh Naning Latifah Omar
N-Lendu Sulaiman
N-Air Limau Amiruddin Yusop
N-Tg Bidara Abd Karim Sulaiman
N-K. Linggi Ismail Othman

P-Bkt Katil Datuk Seri Mohd Ali Rustam
N-Ayer Molek Yunos Hussin
N-Ayer Keroh Yong Fu Yuan
N-Bachang Chua Yong Chai
N-Bkt Baru Karim Yaakob

NEGERI KEDAH

P4 LANGKAWI – Datuk Nawawi Ahmad

N1. AYER HANGAT – Mohd. Rawi Abdul Hamid

N2. KUAH – Nor Saidi Nayan (baharu)

P5 JERLUN – Datuk Othman Aziz

N3 KOTA SIPUTEH – Datuk Abu Hassan Sharif

N4 AYER HITAM – Datuk Mukhriz Tun Mahathir

P7 PADANG TERAP – Datuk Seri Mahdzir Khalid

N7 KUALA NERANG – Badrol Hisham Hashim (baharu)

N8 PEDU – Kama Noriah Ibrahim (Baharu)

P8 POKOK SENA – Datuk Shahlan Ismail (baharu)

N9 BUKIT LADA – Datuk Ahmad Lebai Sudin

N10 BUKIT PINANG – Mokhtar Mohd. Nor (baharu)

N11 DERGA – Dr. Cheah Soon Hai

P9 ALOR SETAR – Datuk Seri Chor Chee Heung

N12 BAKAR BATA – Datuk Paduka Ahmad Bashah Md. Hanipah

N13 KOTA DARULAMAN – Loh Gim Hui (baharu)

N14 ALOR MENGKUDU – Sharifah Maznah Syed Kassim Barakbah (baharu)

P10 KUALA KEDAH – Dr. Zaki Zamani Abdul Rashid (baharu)

N15 ANAK BUKIT – Datuk Hashim Yahya

N16 KUBANG ROTAN – Datuk Latt Shariman Abdullah (baharu)

N17 PENGKALAN KUNDOR – Noor Hasita Mat Isa (baharu)

P11 PENDANG – Datuk Othman Abdul

N18 TOKAI – Najmudin Darus (baharu)

N19 SUNGAI TIANG – Datuk Suraya Yaacob

P12 JERAI – Datuk Seri Jamil Khir (baharu)

N20 SUNGAI LIMAU – Fadzilah Mohd. Ali. (baharu)

N21 GUAR CHEMPEDAK – Datuk Dr. Ku Abdul Rahman Ismail (baharu)

N22 GURUN – Dr. Leong Yong Kong (baharu)

P13 SIK – Dr. Mansor Abdul Rahman (baharu)

N23 BELANTEK – Datuk Mohd. Tajudin Abdullah

N24 JENERI – Mahadzir Abdul Hamid (baharu)

P14 MERBOK – Prof Dr. Ismail Daud (baharu)

N25 BUKIT SELAMBAU – M. L. Maran (baharu)

N26 TANJONG DAWAI – Datuk Tajul Urus Mat Zain

P15 SUNGAI PETANI – Shamsul Anuar Ismail (baharu)

N27 PANTAI MERDEKA – Ali Yahya (baharu)

N28 BAKAR ARANG – Lee Yean Wang (baharu)

N29 SIDAM – Bee Sieong Heng (baharu)

P16 BALING – Datuk Abdul Azeez Abdul Rahim

N30 BAYU – Datuk Azmi Che Husain

N31 KUPANG – Harun Abdul Aziz (baharu)

N32 KUALA KETIL – Mohd. Khairul Abdullah (baharu)

P17 PADANG SERAI – Datuk Heng Seai Kie

N33 MERBAU PULAS – Datuk Marlia Abdul Latif (baharu)

N34 LUNAS – S. Ananthan

P18 KULIM/BANDAR BAHARU – Datuk Abdul Aziz Sheikh Fadzir

N35 KULIM – Chua Thiong Gee (baharu)

N36 BANDAR BAHARU – Nor Sabrina Mohd Noor (baharu)

P6 KUBANG PASU – Datuk Johari Baharom

N5 BUKIT KAYU HITAM – Datuk Ahmad Zaini Jaafar

N6 JITRA – Aminuddin Omar (baharu)

PERLIS

P 001 Padang Besar Datuk Zahidi Zainul Abidin
P 002 Kangar Shaharuddin Ismail
P 003 Arau Datuk Seri Shahidan Kassim

N1 Titi Tinggi Khor Hock Kong
N2 Beseri Mat Rawi Kassim
N3 Chuping Asmaiza Ahmad
N4 Mata Ayer Khairi Hassan
N5 Santan Sabry Ahmad
N6 Bintong Rela Ahmad
N7 Sena Abdul Jamil Saad
N8 Indera Kayangan Dr Por Choo Chor
N9 Kuala Perlis Mat Hassan
N10 Kayang Ahmad Bakri Ali
N11 Pauh Azlan Man
N12 Tambun Tulang Datuk Ismail Kassim
N13 Guar Sanji Jafperi Osman
N14 Simpang Ampat Nurulhisham Yaakob

sumber: cywar putrajaya

Related Post



Blog Penyokong Kerajaan Bn said...

Assalamualaikum

Blog tuan telah saya pautkan dan harap tuan dapat paut blog saya iaitu

http://www.bntube.tk

Sama berkempen utk kejayaan besar Bn pada PRU13

Sekian, terima kasih

MELANAU BLOGGER™ said...

Link blog tuan sudah saya pautkan, terima kasih

zulkarnai is an Army Personel.( Aree Bihunsup Ex Service ) said...

Bila nak dapat senarai penuh ye...

Post a Comment

MELANAU BLOGGER™ tidak bertanggungjawab terhadap sebarang komen, provokasi, hasutan atau sebarang unsur jenayah yang menyalahi undang-undang Negara. Setiap komen adalah liabiliti peribadi pihak yang membuat komen.

PENAFIAN

Anda dinasihatkan agar tidak mengakses atau menggunakan sebarang maklumat di MELANAU BLOGGER™ jika terdapat ketidaksesuaian. Sila tinggalkan laman ini dengan serta-merta.

Semua catatan di blog ini hanyalah pandangan peribadi dan tidak mewakili mana-mana pihak atau parti politik.

Admin blog MELANAU BLOGGER™ tidak bertanggungjawab kepada anda, atau sesiapa sahaja yang membuat sebarang tuntutan bagi kehilangan, kemusnahan (secara langsung atau tidak langsung), kos, liabiliti atau gantirugi terhadap ketidaktepatan, hakcipta serta kesilapan maklumat atau media yang terdapat dalam blog ini.

(since august 2009)


PERHATIAN

Kepada rakan-rakan blogger, jika link blog anda belum dipautkan atau telah tericir, sila tinggalkan pesan diruangan komen, agar saya dapat memautkan link rakan-rakan.
terima kasih.

review www.melanaublogger.com on alexa.com